Přerušení provozu MŠ

vzhledem k situaci související s šířením nákazy COVID-19 se zřizovatel po dohodě s vedením školy a na základě doporučení MŠMT rozhodl, že provoz mateřské školy bude od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání přerušen.
V době, kdy je mateřská škola uzavřena z důvodu epidemie Covid-19, bude úplata za předškolní vzdělávání krácena. Za měsíc duben tak bude činit školné 120,- Kč (prosíme, upravte si platby).

Vážení rodiče,
vzhledem k aktuální situaci, bychom vám rádi doporučili některé z osvědčených odkazů k rozvoji vašich dětí.  Najdete zde postupy pro práci s dětmi, náměty k domácím činnostem, hry.

Další činnosti, které s dětmi můžete procvičovat:
- číselná řada 1-6 (počet, více x méně x stejně)
- první a poslední hláska ve slově
- geometrické tvary
- prostorová orientace (před x za x vedle x nahoře x dole x ...)
- jméno, znát svou adresu (předškoláci)
- zavazování - smyčka, uzel (předškoláci)
- rytmizace slov - vytleskávání
- vyprávění klasických pohádek (červená karkulka, perníková chaloupka)

Přejeme všem, aby si čas strávený s dětmi užili a něco nového zažili, popřípadě se naučili. Hlavně ve zdraví! Budeme se na všechny těšit při návratu do školky.

Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy pro dítě do 10 let
Žádosti se budou vydávat v pondělí a ve středu od 9:00 do 11.00 hod. nebo po telefonické domluvě.

Divadlo
V úterý 11. 2. bylo ve Zbýšově představení divadla Šikulka. Pro děti byly přichystány tři výchovné pohádky a písnička.

Planetárium
V úterý 28. 1. přijelo do Šaratic mobilní planetárium Morava. V nafukovací kopuli byla pro nás přichystána pohádka o hvězdné obloze. Děti měly velký zážitek.

Výstava betlémů
V pondělí 6. 1. jsme byli pozvaní na výstavu betlémů v Šaraticích. K vidění byly betlémy papírové, dřevěné, keramické i textilní. Dětem se výstava moc líbila.
Vánoční nadílka
V úterý 17. 12. proběhla v obou třídách MŠ vánoční nadílka. Ježíšek pro děti přinesl spoustu dárků a ve třídě byla cítit pravá vánoční atmosféra.

Česko zpívá koledy
Ve středu 11. 12. v 18 hodin jsme se účastnili akce Česko zpívá koledy. Spolu s místním kulturním výborem jsme s dětmi zazpívali vánoční koledy.
Mikulášská nadílka

Vojáci v Křenovicích
Při příležitosti výročí Bitvy u Slavkova jsme 29. 11. navštívili vojenské ležení francouzských vojáků. K vidění byly dobové uniformy, vojenské vybavení, zbraně i ukázka střelby.

Divadlo
V pondělí 25. 11. jsme zhlédli představení divadla Rolničky ve Zbýšově. Pohádka o krtkovi přinesla pobavení i ponaučení.

Logopedické vyšetření
Dne 14. 11. proběhlo v MŠ logopedické vyšetření logopedkou z SPC Vyškov. Provedla odborné vyšetření u vybraných dětí a doporučila další postup.
Sběr kaštanů
V průběhu října jsme s dětmi sbírali kaštany pro zvířátka v lese. Na zahradě MŠ jsme nasbírali bezmála 100 kg kaštanů a předali jsme je mysliveckému spolku Voda Šaratice.

Divadlo
V pátek 27. 9. proběhlo ve třídě Koťátek divadelní představení O koťátku, které zapomnělo mňoukat. Maňásková pohádka byla doplněna o mnoho písniček.

Plavání
Plavecký výcvik pro předškoláky proběhl od 16. 9. do 14. 10. tentokrát v plaveckém areálu v Bučovicích.
Po prázdninách
jsme se opět sešli ve školce. Přejeme dětem i rodičům úspěšný start do nového roku.