O nás

Mateřská škola v Šaraticích byla otevřena 1. září 1950 zadaptováním bývalé četnické stanice. V 80. Letech nestačila kapacita budovy, a proto se děti předškolní třídy přechodně vozily do MŠ ve Zbýšově, později byla zřízena třída v prostorách základní školy v Šaraticích. V letech 1998 až 2010 je mateřská škola opět jednotřídní. Od roku 2003 je MŠ součástí Základní školy v Šaraticích.

Mateřská škola se nachází na okraji obce. Tato poloha umožňuje procházky do okolí, kde se nachází pole, louky, sportovní areál, vhodná místa pro výchovné, vzdělávací a relaxační vycházky.

Mateřská škola je přízemní starší budova v řadové zástavbě. Je umístěna u hlavní silnice. Tvoří ji dvě místnosti, třída, která je zároveň jídelnou a herna, která slouží i jako odpočívárna. Za nimi je šatna, umývárna a hygienické zařízení. Za budovou se nachází vydlážděný dvorek, dvorní trakt a školní zahrada, která poskytuje velké možnosti ke hrám dětí.

Vzhledem velkému počtu přihlášených dětí byla v říjnu 2010 po celkové rekonstrukci otevřena další třída v budově základní školy s polodenním provozem. Třída má samostatný vchod a veškeré příslušenství. Mateřská škola v Šaraticích je dvoutřídní a vzdělávají se zde věkově smíšené děti. Celková kapacita míst v mateřské škole je 35 dětí s celodenním provozem. Obě třídy byly modernizovány a rekonstruovány, jsou vybaveny vhodným dětským nábytkem, hračkami a pomůckami, vše přizpůsobeno věku a potřebám dětí.

Od září 2013 byl rozšířen provoz na celodenní.

K pobytu venku využíváme přilehlé školní zahrady. V okolí se nachází pole, louky, sportovní areál, vhodná místa pro výchovné, vzdělávací a relaxační vycházky.