Fandíme Kometě!
V pátek 18. 1. 2019 se 16 žáků naší školy zúčastnilo hokejového zápasu Komety Brno s Vítkovicemi. Do Ostravy odjeli Kometa Expresem (speciálně vypraveným vlakem).  Tuto možnost dostali jen ti, kteří se zapojili do soutěže a byli vylosováni.

V prosinci 2018 se naši žáci zúčastnili výtvarné soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu pořádanou Producentským centrem Profil z Mariánských Lázní. V  kategorii jednotlivců jsme slavili úspěch, Elizabeth Dostálová z 5.B  se umístila na 2. místě se svým adventním úkolovým kalendářem a získala fotoaparát. Klára Flaksová ze 7. třídy byla na 7. místě s vánočním stromečkem z těstovin a byly ji zaslány sladkosti. Oba krásné výrobky zdobily vánoční strom na náměstí v Mariánských Lázních.

Mikulášská nadílka
V pátek dopoledne se naši žáci převlékli za čerta, anděla a Mikuláše. Potěšili děti ve dvou mateřských školkách, dětském klubu a naší škole. Mikuláše hlavně zajímalo, jestli jsou děti hodné a plní si svoje povinnosti.

Předvánoční pečení a zdobení perníčků
Ve čtvrtek 15. 11. se naší školou linula krásná vůně pečených perníčků. Za pomoci našich šikovných kuchařek nám šla práce pěkně od ruky. Pomocí vykrajovátek jsme tvořili například čertíky, andílky a srdíčka pro radost našim blízkým.

Soutěž ve florbalu mladších žáků
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci, po vítězství v okrskovém kole, které se konalo ve Slavkově u Brna. Zvítězili i v okresním kole, které proběhlo ve středu 21. 11. 2018 ve Vyškově a stali se tak přeborníky okresu. V základní skupině zvítězili 2:1nad družstvem ZŠ Tyršova Vyškov a po velkém boji také nad ZŠ Nádražní Vyškov v poměru 1:0. Čekalo nás utkání o 1. místo s družstvem GOA Bučovice. To se pro nás zpočátku nevyvíjelo příznivě a brzy jsme prohrávali 2:0. Naši žáci se však nevzdali a dokázali stav utkání otočit na konečných 4:3 v náš prospěch. Za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy jim děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, pověsti, příběhy a bajky neznají hranice. Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. S tímto tématem se nám pracovalo velmi dobře, neboť se i jinými aktivitami snažíme u dětí vytvářet pozitivní vztah ke knihám a motivovat je ke čtení. Do projektu se zapojili žáci 1. až 5. třídy.  Vyráběli záložky pro děti z partnerské školy ZŠ Čajkov. 60 nejhezčích záložek putovalo s drobnými upomínkovými předměty na Slovensko a věříme, že udělají našim kamarádům radost.

100. výročí vzniku Československa
Dne 24. 10. 2018 uspořádala naše škola pro rodiče taneční vystoupení. Žáci si pod vedením pí uč. Lindy Šponerové připravili krátká taneční vystoupení, která nás přenesla do jednotlivých období naší historie. Celý taneční program byl doplněn o výstavu obrázků z dílen našich žáků  ve výtvarné výchově a školní družině. Vzniklo i velmi krásné leporelo, které odráželo významné historické osobnosti a období.

První školní den
Opálení, odpočatí a plni krásných prázdninových vzpomínek jsme se vrátili zpět do školy. V letošním školním roce zasedlo do lavic ve dvou prvních třídách 33 prvňáčků. V přátelské atmosféře za účasti rodičů děti srdečně přivítala ředitelka školy, třídní učitelky a starostové spádových obcí. Děti obdržely od starostů dárky a pak si prohlédly nejen svoji třídu, ale i celou školu. Přejeme ze srdce všem žákům úspěšný školní rok a pohodu.

Den dětí
Krásný den dětí pro nás připravili profesionální hasiči z požární stanice Vyškov, Slavkov u Brna a dobrovolní hasiči z Hostěrádek - Rešova. Děti si zde mohly vyzkoušet například hašení hořícího domečku, odchyt nebezpečného hmyzu, oblékání zásahového obleku, seznámení se s technikou PS Slavkov, dýchacími přístroji a  jejich funkčností.  Během programu byli žáci seznámeni s hašením hořícího oleje a s prevencí požáru v domácnostech. Největším překvapením dne byl přílet policejního vrtulníku. Děti si odnesly nezapomenutelné zážitky, které je poučí v oblasti požární bezpečnosti.