Základní škola

Koncert na závěr školního roku
Ve čtvrtek 13. 6. 2019 se na naší škole uskutečnil tradiční koncert pod vedením pana učitele Petra Vosmeka. Vystoupily dva pěvecké sbory - Vlaštovičky a Dream. Je potěšující, kolik dětí má zájem o zpěv a zcela zaslouženě je publikum odměňovalo nadšeným potleskem.
I přes horké počasí, bylo vystoupení dětí pro všechny posluchače osvěžujícím a povznášejícím prožitkem.
 
Květinový den
Jako každoročně i letos 15. 5. 2019 se uskutečnila sbírka Ligy proti rakově Praha. Zvoleným letošním tématem je, Prevence nádorových onemocnění plic“. Naše žákyně 9. třídy podpořily tuto akci prodejem žlutých kytiček. Ve sbírce se vybralo 4900 Kč. Všem ze srdce děkujeme.
  
Každý rok se po celém světě slaví Den Země. Naše škola se opět zapojila a přiložila ruku k dílu sběrem odpadků po obci Šaratice. Akcí jsme dali najevo, že nám není naše planeta a prostředí na ní lhostejné.
Mahenovo divadlo
Dne 25.2. vyrazili žáci 3. a 4. třídy do Brna na divadelni představení Ostrov pokladů. Divadlo se dětem velmi líbilo a odnesly si krásné zážitky.
  
Ohlédnutí za školním plesem 2019
 
 
 
Fandíme Kometě!   
V pátek 18. 1. 2019 se 16 žáků naší školy zúčastnilo hokejového zápasu Komety Brno s Vítkovicemi. Do Ostravy odjeli Kometa Expresem (speciálně vypraveným vlakem).  Tuto možnost dostali jen ti, kteří se zapojili do soutěže a byli vylosováni.
 
V prosinci 2018 se naši žáci zúčastnili výtvarné soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu pořádanou Producentským centrem Profil z Mariánských Lázní. V  kategorii jednotlivců jsme slavili úspěch, Elizabeth Dostálová z 5.B  se umístila na 2. místě se svým adventním úkolovým kalendářem a získala fotoaparát. Klára Flaksová ze 7. třídy byla na 7. místě s vánočním stromečkem z těstovin a byly ji zaslány sladkosti. Oba krásné výrobky zdobily vánoční strom na náměstí v Mariánských Lázních.  
       
Mikulášská nadílka
V pátek dopoledne se naši žáci převlékli za čerta, anděla a Mikuláše. Potěšili děti ve dvou mateřských školkách, dětském klubu a naší škole. Mikuláše hlavně zajímalo, jestli jsou děti hodné a plní si svoje povinnosti.
 
Předvánoční pečení a zdobení perníčků 
Ve čtvrtek 15. 11. se naší školou linula krásná vůně pečených perníčků. Za pomoci našich šikovných kuchařek nám šla práce pěkně od ruky. Pomocí vykrajovátek jsme tvořili například čertíky, andílky a srdíčka pro radost našim blízkým.   
 
Soutěž ve florbalu mladších žáků
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci, po vítězství v okrskovém kole, které se konalo ve Slavkově u Brna. Zvítězili i v okresním kole, které proběhlo ve středu 21. 11. 2018 ve Vyškově a stali se tak přeborníky okresu. V základní skupině zvítězili 2:1nad družstvem ZŠ Tyršova Vyškov a po velkém boji také nad ZŠ Nádražní Vyškov v poměru 1:0. Čekalo nás utkání o 1. místo s družstvem GOA Bučovice. To se pro nás zpočátku nevyvíjelo příznivě a brzy jsme prohrávali 2:0. Naši žáci se však nevzdali a dokázali stav utkání otočit na konečných 4:3 v náš prospěch. Za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy jim děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
                          

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, pověsti, příběhy a bajky neznají hranice. Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. S tímto tématem se nám pracovalo velmi dobře, neboť se i jinými aktivitami snažíme u dětí vytvářet pozitivní vztah ke knihám a motivovat je ke čtení. Do projektu se zapojili žáci 1. až 5. třídy.  Vyráběli záložky pro děti z partnerské školy ZŠ Čajkov. 60 nejhezčích záložek putovalo s drobnými upomínkovými předměty na Slovensko a věříme, že udělají našim kamarádům radost.