Základní škola

Výroční schůze
všech členů Spolku přátel ZŠ a MŠ Šaratice se koná dne 25. 4. 2019 v 17.30  hod. v jídelně základní školy v Šaraticích.
Program:
- zahájení
- seznámení s činností za  školní rok 2018/2019
- výsledky hospodaření za  školní rok 2018/2019
- předpokládané výdaje na  školní rok 2019/2020
- schválení členských příspěvků na školní rok 2019/2020
- volba nového předsedy Spolku
- diskuse, závěr

     Pozvánka na přednášku a besedu s Mgr. Janem Čoupkem – preventista Policie Brno

Čtvrtek 25. dubna 2019 v budově Základní školy Šaratice v 7. třídě od 16.00 hodin
Téma:
a) Jak pomoci rodičům pochopit chování dětí na sociálních sítích a virtuální svět?
- pornografie, kyberšikana, urážlivé komentáře, sexting, krádež identity, vydírání, natáčení videí, škodlivý software
b) Jakou mají rodiče zodpovědnost za své děti při užívání počítače a mobilního telefonu?
c) Jaká jsou pravidla a mantinely při užívání počítače a mobilního telefonu ve škole a v kyberprostoru?

Mahenovo divadlo
Dne 25.2. vyrazili žáci 3. a 4. třídy do Brna na divadelni představení Ostrov pokladů. Divadlo se dětem velmi líbilo a odnesly si krásné zážitky.
  
Účast v matematické soutěži Pangea
            Žáci naší školy se v letošním školním roce poprvé zúčastní mezinárodní matematické soutěže Pangea. Tato soutěž vznikla v roce 2007 v Německu, odkud se rozšířila do dalších států střední Evropy. Pangea není ledajaká soutěž, ale pracuje s reálnými příklady ze života. V tomto ročníku jsou to matematické úlohy v duchu témat – HUDBA, PŘÍRODA, EKOLOGIE.
            Pokud žáky matematika baví a chtějí si porovnat své vědomosti a dovednosti nejen s ostatními žáky své třídy, mohli se do této soutěže přihlásit. První kolo proběhne v naší škole 21. 2. 2019 za účasti zájemců z 6. a 7. třídy.
Ohlédnutí za školním plesem 2019
 
 
 
Fandíme Kometě!   
V pátek 18. 1. 2019 se 16 žáků naší školy zúčastnilo hokejového zápasu Komety Brno s Vítkovicemi. Do Ostravy odjeli Kometa Expresem (speciálně vypraveným vlakem).  Tuto možnost dostali jen ti, kteří se zapojili do soutěže a byli vylosováni.
 
V prosinci 2018 se naši žáci zúčastnili výtvarné soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu pořádanou Producentským centrem Profil z Mariánských Lázní. V  kategorii jednotlivců jsme slavili úspěch, Elizabeth Dostálová z 5.B  se umístila na 2. místě se svým adventním úkolovým kalendářem a získala fotoaparát. Klára Flaksová ze 7. třídy byla na 7. místě s vánočním stromečkem z těstovin a byly ji zaslány sladkosti. Oba krásné výrobky zdobily vánoční strom na náměstí v Mariánských Lázních.  
       
Mikulášská nadílka
V pátek dopoledne se naši žáci převlékli za čerta, anděla a Mikuláše. Potěšili děti ve dvou mateřských školkách, dětském klubu a naší škole. Mikuláše hlavně zajímalo, jestli jsou děti hodné a plní si svoje povinnosti.
 
Předvánoční pečení a zdobení perníčků 
Ve čtvrtek 15. 11. se naší školou linula krásná vůně pečených perníčků. Za pomoci našich šikovných kuchařek nám šla práce pěkně od ruky. Pomocí vykrajovátek jsme tvořili například čertíky, andílky a srdíčka pro radost našim blízkým.   
 
Soutěž ve florbalu mladších žáků
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci, po vítězství v okrskovém kole, které se konalo ve Slavkově u Brna. Zvítězili i v okresním kole, které proběhlo ve středu 21. 11. 2018 ve Vyškově a stali se tak přeborníky okresu. V základní skupině zvítězili 2:1nad družstvem ZŠ Tyršova Vyškov a po velkém boji také nad ZŠ Nádražní Vyškov v poměru 1:0. Čekalo nás utkání o 1. místo s družstvem GOA Bučovice. To se pro nás zpočátku nevyvíjelo příznivě a brzy jsme prohrávali 2:0. Naši žáci se však nevzdali a dokázali stav utkání otočit na konečných 4:3 v náš prospěch. Za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy jim děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
                          

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, pověsti, příběhy a bajky neznají hranice. Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. S tímto tématem se nám pracovalo velmi dobře, neboť se i jinými aktivitami snažíme u dětí vytvářet pozitivní vztah ke knihám a motivovat je ke čtení. Do projektu se zapojili žáci 1. až 5. třídy.  Vyráběli záložky pro děti z partnerské školy ZŠ Čajkov. 60 nejhezčích záložek putovalo s drobnými upomínkovými předměty na Slovensko a věříme, že udělají našim kamarádům radost.