Včelí bzučení
V úterý 4. 2. se žáci 3. A, 3. B a 4. třídy zúčastnili výchovně vzdělávacího programu s názvem ,,Včelí bzučení“.  Do školy přijeli majitelé rodinného včelařství z Kuřimi. Děti se dozvěděly mnoho včelích tajemství od výživy včelích miminek, včelí práce od uklízečky až po létavku, odhalily tajemství propolisu i tvorby a “výroby” včelího vosku. Na závěr programu si mohly prohlédnout pozorovací prosklený úl, dřevěný úl a včelařské pomůcky. Všichni dostali sladkou upomínku v podobě pravého včelího medu. Program byl velice zajímavý a poutavý.

Ohlédnutí za školním plesem 2020

Bruslení v Dambořicích
V pátek 10. 1. 2020 se žáci 4. třídy vydali v rámci výuky tělesné výchovy bruslit na zimní kluziště do Dambořic. Žáci byli bruslením nadšeni.

Mobilní planetárium
Před Vánocemi k nám zavítalo poprvé mobilní planetárium. Všichni jsme byli zvědaví, co nás čeká. Pro žáky 3. A, 3. B, 4., 5. a 6. B byl připravený film Neuvěřitelný vesmír. Žáci se dozvěděli např. jak vznikl vesmír, co je to planetární mlhovina, jak se jmenuje naše domovská galaxie atd. Netradiční zážitek uvnitř kopule, kde se program odehrával, se dětem moc líbil.

Den řemesel
Na začátku prosince se žáci 3. A a 4. třídy zúčastnili akce ,,Den řemesel“ v Křenovicích ve spolupráci s MAP Slavkov u Brna. Pro děti bylo připraveno 5 stanovišť, kde si mohly vyzkoušet tradiční řemesla jako drátenictví, košíkářství, hrnčířství, sklářství nebo výrobu papíru. Žáci si vyrobili drobné dárky, které se jim moc povedly.

Projekt pro prvňáčky
Prvňáčci se zúčastnili jihomoravského projektu v říši vědy techniky a historie. V rámci tohoto projektu navštívili planetárium, zámek Slavkov a VIDA centrum v Brně. Všechny výlety se jim líbily. Nově byla do projektu zařazena prohlídka zámku ve Slavkově, kterou nám zprostředkovala paní Michaela Půčková.
V průběhu prohlídky měla paní průvodkyně připravené zajímavé otázky a na závěr se žáci podívali do městské knihovny, kde dostali malé dárečky. Milá paní knihovnice Jarmila Urbánková seznámila děti s knihami pro nejmenší čtenáře.

Vánoční tvoření s rodiči,
které se konalo 12. 12. 2019 od 15. 00 do 18.00 ve třídách v přízemí mělo velký úspěch. Pod vedením pedagogů a žáků si mohly děti vyrobit drobný vánoční dárek, jako např. vánoční přání, ozdobu na stromek nebo ozdobit květináč zimními motivy. Po dobu výroby dárku byla pro rodiče připravena školní kavárna, kde si mohli odpočinout a strávit příjemné adventní chvíle.

Loutkové divadlo v Brně
Žáci 2. třídy navštívili krásné loutkové divadlo, kde jim byla představena pohádka ,, Jak pejsek s kočičkou slavili Vánoce“.  Představení se všem moc líbilo a naladilo nás na blížící se vánoční atmosféru.
Mikuláš 2019
Dne 5. prosince naši školu a školku navštívil Mikuláš, Čert a Anděl, na kterého se naše děti velmi těšily. Za jejich pěvecké a básnické výkony byly odměněny.